W czasie minionej wizyty duszpasterskiej do większości rodzin naszej parafii trafiły foldery z „deklaracją zakwaterowania młodych” podczas Światowych Dni Młodzieży, które – jak wiemy – decyzją papieża Franciszka odbędą się w Krakowie, w lipcu 2016 roku.

Zwróciliśmy się z prośbą o otworzenie drzwi domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia przyszłego roku lub w krótszym okresie. Dziękujemy tym rodzinom, które już zadeklarowały gotowość przyjęcia młodych. Obecnie rozpoczynamy tworzenie bazy zakwaterowania w naszej parafii.

Równocześnie prosimy kolejne rodziny do wyrażenia chęci przyjęcia u siebie młodych pielgrzymów, co można uczynić do końca lutego br. Deklarację można być dostarczona w dowolnej formie, m.in. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres przewodniczącej parafialnego komitetu ŚDM.

Przypominamy, że spodziewamy się przyjazdu ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty. Prosimy dla nich o nocleg oraz ewentualne zapewnienie im śniadania.

Wszelkie informacje z tym związane przekazuje działający przy naszej parafii komitet organizacyjny. Udzieli on informacji o dokładnym terminie przyjazdu i wyjazdu młodych, ich liczbie i narodowości, miejscu odbioru, godzinach powrotu z uroczystości i spotkań. Pozostałe kwestie organizacyjne, jak np.: transport, czas wolny, ubezpieczenie, czy pomoc w tłumaczeniach zapewni naszym gościom komitet parafialny.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

W imieniu Komitetu Parafialnego ŚDM 2016
– Justyna Kuzera

justyna.bochnia@onet.eu