W Bochni po raz 20. odbędzie się festiwalowe śpiewanie i granie dla chwały Bogurodzicy. Rocznicową edycję Festiwalu Piosenki Maryjnej „Ad Gloriam Deiparae” – organizowanego przez parafię św. Mikołaja – zaplanowano w dniach 6-7 października w Oratorium św. Kingi.

W części konkursowej festiwalu zaprezentuje się 25 wykonawców, których podzielono na cztery kategorie: dzieci, zespoły, młodzież i dorośli. Przed festiwalową publicznością wystąpi także zespół Anti Babylon System. Istniejąca od 12 lat grupa z Bielska-Białej gra w rytmach reggae, a swoje teksty tworzy w oparciu o Pismo Święte.

Festiwal „Ad Gloriam Deiparae” na trwałe wpisał się w kalendarz muzycznych wydarzeń na Bocheńszczyźnie. Stanowi również promocję chrześcijańskiej kultury i jednocześnie daje sposobność do zaistnienia na scenie muzycznej młodym talentom z całej Polski. Dyrektor festiwalu ks. Mariusz Gródek podkreśla, że dobrze się dzieje, jeżeli w dzisiejszych czasach jest miejsce na muzykę religijną. – Jest ona przecież czymś więcej niż tylko samym śpiewem. Jest ona modlitwą i wyrażaniem uczuć religijnych. Tej modlitwy potrzeba nam dzisiaj szczególnie – zauważa wikariusz parafii św. Mikołaja w Bochni.

Dodajmy, że gośćmi dotychczasowych edycji festiwalu byli m.in.: Andrzej Sikorowski, Ewa Uryga, Mieczysław Szcześniak, Edyta Geppert, Michał Bajor, Szymon Wydra, Wolna Grupa Bukowina, Grzegorza Turnau, Stare Dobre Małżeństwo, Lidia Jazgar, Chili My oraz Siewcy Lednicy. (mg)

 

Program XX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Maryjnej w Bochni

Sobota, 6 października
15.00 – Uroczyste rozpoczęcie festiwalu i konkurs
20.00 – Koncert Anti Babylon System

Niedziela, 7 października
13.30 – Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów


Więcej  
>> kliknij