W dniach od 16 do 18 maja w naszym mieście odbędzie się 10. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Z utalentowanymi niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi uczestnikami festiwalu będą twórczo pracować znani i cenieni artyści w naszym kraju. Przewidziano również koncert zespołu T.Love, recitale Haliny Frąckowiak i Marka Piekarczyka oraz wernisaż malarstwa Stanisława Kmiecika. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsze dwa dni festiwalu (16 i 17 maja) zdominują warsztaty w kategoriach: integracyjne duety muzyczne, kabarety i zespoły. Zajęcia z uczestnikami z całego kraju poprowadzą: Halina Frąckowiak, Adrianna Biedrzyńska, Magdalena Kumorek, Janusz „Yanina” Iwański, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Mietek Szcześniak. Już na czas przesłuchań konkursowych (18 maja) do grona jurorów dołączą: Krzysztof Jaryczewski, Wiesław Komasa, Muniek Staszczyk i Jacek Wójcicki.

„Integracja malowana dźwiękiem”   >> zobacz

W programie jubileuszowej edycji festiwalu przewidziano również otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika, niepełnosprawnego artysty, który swoje obrazy maluje nogami i ustami. Wernisaż odbędzie się 16 maja w tutejszej Bibliotece, a uświetni go recital Marka Piekarczyka. (mg)

 

PROGRAM

16-17 maja (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy)

Warsztaty dla uczestników festiwalu

 

16 maja (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna) – godz. 18.00

Otwarcie wystawy Stanisława Kmiecika
Recital Marka Piekarczyka

 

18 maja (Hala Widowiskowo-Sportowa)

Godz. 10.00 – Uroczyste rozpoczęcie festiwalu i recital Haliny Frąckowiak
Godz. 11.00 – Przesłuchania konkursowe
Godz. 17.00 – Festiwalowa gala laureatów i koncert T.Love