W niedzielę – 11 października – przy naszym kościele będzie możliwość przeprowadzenia rutynowej kontroli stanu swojego zdrowia. Pomocni w tym będą ratownicy medyczni i pielęgniarki ze Stowarzyszenia „Służba św. Łazarza – Lazarus”.

Akcja pod nazwą „Przystanek Zdrowie” odbędzie się w godz. 7.30 – 14.00. W tym czasie wszyscy chętni mogą dokonać bezpłatnych pomiarów cukru, ciśnienia tętniczego krwi oraz EKG. Organizatorzy zachęcają do wykonania tych pomiarów, bowiem jest to dobra okazja do rutynowej kontroli stanu zdrowia oraz wczesnego wykrycia ewentualnych schorzeń.

Wtedy też będzie można zapisać się na kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, który tydzień później zaplanowano w naszej parafii. Szkolenie z najważniejszych zagadnień udzielania pierwszej pomocy odbędzie się 17 i 18 października w pomieszczeniach naszego dolnego kościoła.

Stowarzyszenie „Służba św. Łazarza – Lazarus” po raz trzeci przeprowadzi w tutejszej parafii akcję „Przystanek Zdrowie”. Poprzednie jej edycje odbyły się w grudniu 2013 r. i w czerwcu 2014 r. Zasadniczą formą działalności stowarzyszenia jest organizacja kursów pierwszej pomocy przedmedycznej. To dwudniowe szkolenie, przeznaczone dla młodzieży i dorosłych, wszystkich tych osób, które nie posiadają wykształcenia medycznego, odbędzie się u nas po raz drugi.

Przypomnijmy, że wolontariusze „Lazarusa” służą pomocą medyczną bocheńskiej grupie Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę oraz w czasie rozmaitych imprez masowych, które odbywają się na terenie naszej parafii oraz w mieście. (mg)

Stowarzyszenie „Służba św. Łazarza – Lazarus”   >> zobacz