Blisko 13 tys. kg makulatury zebrano 15 października w naszej parafii. Ostatnia w tym roku zbiórka tego surowca zasili konto budowy studni w Kamerunie kwotą 4 500 zł.

Akcja „Makulatura na misje”, prowadzona przez parafialny oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Poza bochnianami zużyty papier i karton przekazali także mieszkańcy powiatów bocheńskiego i brzeskiego oraz Tarnowa, Kłaja i Krakowa. Jak zwykle, oprócz osób indywidualnych, akcję wsparły placówki oświatowe – Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich i Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni, a także Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych oraz Akcja Katolicka przy parafii MB Fatimskiej w Kobylu. W sumie organizatorzy zebrali 12 694 kg surowca.

– Wszystkim osobom i instytucjom za okazaną pomoc, zaangażowanie i przekazanie choćby najmniejszej ilości makulatury, w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni w stolicy Kamerunu – Yaounde, składamy serdeczne podziękowanie. Już dziś zachęcamy do dalszego gromadzenia makulatury, gdyż akcja będzie kontynuowana po zimowej przerwie – mówi Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. (mg)