Blisko 60. nowych lektorów wzbogaciło Liturgiczną Służbę Ołtarza w parafiach dekanatu Bochnia Zachód. Błogosławieństwa udzielił im ks. infułat Władysław Kostrzewa, podczas uroczystej Mszy świętej, która odbyła się 14 grudnia w kościele św. Pawła Apostoła. W tutejszej parafii słowo Boże będzie czytać kolejnych 5. młodzieńców.

W czasie uroczystości nowym ministrantom słowa Bożego towarzyszyli kapłani z poszczególnych parafii dekanatu, licznie zgromadzona Liturgiczna Służba Ołtarza, a także rodzice.

Obrzęd błogosławieństwa był zwieńczeniem kursu lektorskiego, w którym uczestniczyło 56. młodzieńców, pragnących czytać słowo Boże przy ołtarzu. Zgłębiali oni tajniki liturgiczne, poznawali prawidła fonetyki i poprawnego czytania, zgłębiali swoją duchowość przez elementy formacji ascetyczno-biblijnej. Zdobyte umiejętności i wiedzę będą mogli z powodzeniem wykorzystywać już podczas najbliższych świąt, czytając w swoich rodzinnych parafiach słowo Boże.

Również nasza parafia (mimo, że ostatni kurs był prowadzony niedawno, bo na wiosnę tego roku) wzbogaciła się o kilku nowych lektorów – zostali nimi: Marcin Ból, Maciej Machaj, Jakub Mucha, Kamil Papuga i Maksymilian Truś.

Wszystkim chłopcom życzymy owocnego pełnienia tej zaszczytnej i zobowiązującej funkcji. (xkb)