W środę, 25 kwietnia, w tutejszej parafii nastąpi pożegnanie tragicznie zmarłego rodaka ks. Wojciecha Łowczowskiego. Msza Święta pogrzebowa w kościele św. Pawła Apostoła rozpocznie się o godz. 15.00, po niej ciało zmarłego zostanie złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu komunalnym na Łychowie w Bochni.

Pochodzący z tutejszej parafii ks. Wojciech Łowczowski zmarł we czwartek, 19 kwietnia. Był wikariuszem w starosądeckiej parafii św. Elżbiety Węgierskiej, gdzie posługiwał od 2008 roku. Pierwszą jego placówką duszpasterską była parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedomicach, do której został skierowany po święceniach kapłańskich w 2006 roku. W tym też czasie pełnił obowiązki dekanalnego duszpasterza Liturgicznej Służby Ołtarza w dekanacie Żabno.

Ks. Wojciech Łowczowski urodził się 3 stycznia 1981 roku w Bochni. Swoją edukację roz­poczynał w bocheńskich szkołach podstawowych – w „Dwójce” i „Siódemce”. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Boch­ni w klasie o profilu ekologicznym. Poza szkołą udzielał się m.in. w tutejszej parafii, najpierw w roli mini­stranta, a później lektora. Należał również do jednej z parafialnych grup młodzieżowych. W 2000 roku wstąpił do Wyższego Semi­narium Duchownego w Tarnowie. Sześcioletnią formację i kształcenie uwieńczył pracą magisterską z liturgiki pt. „Cześć Najświętszej Maryi Pan­ny w tajemnicy Narodzenia w sank­tuarium w Okulicach”. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca w katedrze tarnowskiej, 20 maja 2006 roku. Następnego dnia w kościele św. Pawła Apostoła odprawił Mszę prymicyjną. Wierni zapamiętają go także z koncelebry Mszy Świętej w trzecim dniu obchodów 25-lecia parafii, 25 maja 2009 roku. (mg)

Komunikat Kurii Diecezjalnej w Tarnowie   >> kliknij