W drugą niedzielę Wielkiego Postu – 24 lutego – będziemy przeżywać w naszym kraju Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Niedziela ta będzie okazją do modlitewnej pamięci o polskich misjonarzach i misjonarkach oraz sposobnością do wsparcia finansowego projektów misyjnych, realizowanych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Tegoroczne dzieło będzie przeprowadzone pod hasłem: „Pomagajmy misjonarzom w Roku Wiary”. Podobnie jak we wszystkich wspólnotach parafialnych w kraju, tak też w naszej parafii będziemy modlić się w intencji misji i rodaków pracujących w krajach misyjnych. W tym celu zachęca się również do podejmowania postów, a chorych do ofiarowania swoich cierpień. Naszą solidarność z Kościołem misyjnym będzie można wyrazić poprzez złożenie w świątyniach datków do puszek. Możliwe jest również dokonanie wpłaty na rachunek bankowy Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, czy też wysłanie wiadomości SMS o treści MISJE na numer 72032 (koszt SMS 2,46 zł z VAT).

Szczegóły na www.MISJE.pl

Dzięki tym ofiarom polscy misjonarze będą mogli kontynuować głoszenie Ewangelii o zbawieniu, budować kościoły, kaplice, szkoły, ośrodki zdrowia oraz szpitale, formować katechistów, pomagać potrzebującym, karmić głodnych, leczyć chorych, podtrzymywać na duchu strapionych oraz pomagać dzieciom w edukacji – czytamy w komunikacie przewodniczącego KEP ds. Misji bp. Jerzego Mazura, skierowanym do Polaków na Niedzielę Ad Gentes. 

Warto wiedzieć, że obecnie w blisko 100 krajach pracuje 2170 misjonarzy i misjonarek z Polski. (mg)