Pochodzący z naszej parafii diakoni Dominik Mikulski i Paweł Śliwa otrzymają sakrament święceń kapłańskich w katedrze tarnowskiej – w sobotę 30 maja. Następnego dnia w swoim kościele parafialnym odprawią prymicyjną Mszę Świętą. Tym samym zwieńczą oni kilkuletni okres formacji i kształcenia w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i jednocześnie wkroczą na drogę służby kapłańskiej.

Uroczystość święceń kapłańskich naszych rodaków odbędzie się w sobotnie przedpołudnie (początek o godz. 9.00) w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Sakramentu święceń udzieli im biskup tarnowski Andrzej Jeż. W tym też dniu proboszcz parafii ks. Jan Nowakowski powita ich w progach rodzinnej świątyni, w której potem poprowadzą nabożeństwo majowe (godz. 18.30).

Następnego dnia – w niedzielę 31 maja – w parafii odbędą się prymicje. Rozpoczną się one w domach rodzinnych prymicjantów na os. Niepodległości, po czym uczestnicy uroczystości przejdą do kościoła parafialnego. Msza Święta prymicyjna rozpocznie się o godz. 11.00, a zwieńczy ją procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, a także prymicyjne błogosławieństwo wszystkich zgromadzonych.

W tym roku do święceń kapłańskich zamierza przystąpić 23 alumnów tarnowskiego seminarium. Obecnie przebywają oni w domu formacyjnym w Błoniu k. Tarnowa, gdzie w skupieniu i na modlitwie przygotowują się do wejścia na drogę kapłaństwa służebnego. Wcześniej – także w ramach bezpośrednich przygotowań do święceń – odbyli praktyki duszpasterskie w parafiach diecezji tarnowskiej. Diakon Dominik praktykował w parafii św. Stanisława Biskupa w Pustkowie Osiedlu, a diakon Paweł w parafii Wniebowzięcia NMP w Przecławiu. (mg)