Nastoletnie przedstawicielki naszej parafii wzięły udział w siedemnastodniowej Oazie Nowej Drogi pierwszego stopnia. Wakacyjne rekolekcje, realizowane w ramach programu formacyjnego Ruchu Światło-Życie, odbyły się w Męcinie w dekanacie limanowskim.

Najważniejszym punktem programu każdego dnia była Eucharystia, podczas której dziewczyny miały mieć założone spódnice bądź sukienki, a chłopcy długie spodnie. Codziennie rozważaliśmy również tajemnice Różańca, a podczas spotkań w grupach czytaliśmy i zastanawialiśmy się nad fragmentami Pisma Świętego. Drugiego dnia oazy przyjęliśmy znak Ruchu Światło-Życie, tzw. foski, które są dowodem tego, że przynależymy do Ruchu. Dziewiątego dnia odbyła się Droga Krzyżowa – przed nią animatorzy zbierali telefony, by uczcić smutną wiadomość, że Pan Jezus umarł za nas grzesznych na krzyżu. Uczestniczyliśmy również w ,,modlitwie spontanicznej”, w czasie której prosiliśmy Ducha Świętego o to, żeby do nas przyszedł, bądź dziękowaliśmy Mu, za wyjednane nam łaski.

Na Dzień Wspólnoty udaliśmy się do Czermnej. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, w godzinie świadectw i w godzinie odpowiedzialności i misji. Wtedy wiele osób z naszej oazy podpisało na rok Krucjatę Wyzwolenia Człowieka – zarazem był to krok, by pomóc w modlitwie tym, co sami się wyzwolić nie mogą.

Oazowy Dzień Wspólnoty FOTO   >> zobacz

Z końcem rekolekcji zawierzyliśmy Ruch Światło-Życie Niepokalanej Matce Kościoła. W ostatnim dniu odbyła się godzina świadectw, po czym nastąpiła agapa, czyli uczta miłości, rozpoczęta Mszą Świętą. Podczas uroczystej wieczerzy księża moderatorzy wręczyli nam upominki, a trochę później animatorzy i klerycy wykonali skecz. Wtedy też śpiewem i tańcem dziękowaliśmy Panu Bogu za dar 17 dni oazowych. (jś)