W parafii św. Pawła Apostoła prowadzone są zapisy na dwudniową pielgrzymko – wycieczkę na Dolny Śląsk. W programie przewidziano m.in. nawiedzenie sanktuarium na Górze Świętej Anny oraz bazyliki w Krzeszowie, zwanej perłą architektury barokowej, a także zwiedzanie Wrocławia, Legnicy i Świdnicy. Autokarowa wyprawa odbędzie się 2 i 3 czerwca br. Jej organizatorem jest parafialny oddział Akcji Katolickiej.

Wyjazd nastąpi w sobotę 2 czerwca (z placu przy kościele św. Pawła Apostoła o godz. 4.30), a powrót następnego dnia w godzinach wieczornych. Każdego dnia pielgrzymi będą mogli wziąć udział we Mszy Świętej.

Pierwszym punktem programu będzie pobyt na Górze Świętej Anny i nawiedzenie tamtejszego sanktuarium, w którym w 1998 r. gościł Ojciec Święty Jan Paweł II. W sobotę będzie też czas na zwiedzanie Wrocławia (Ostrów Tumski, Katedra, Stare Miasto z Ratuszem) oraz Legnicy (Katedra, Ratusz – stary i nowy, Zamek Piastowski, Palmiarnia).

W drugim dniu pielgrzymka uda się do Krzeszowa, gdzie będzie można nawiedzić Bazylikę Wniebowzięcia NMP, określaną mianem perły architektury barokowej na Dolnym Śląsku. Przewidziano też przejazd do Świdnicy i zwiedzanie Starówki wraz z Katedrą i Kościołem Pokoju, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zapisy prowadzone są w kancelarii parafii, gdzie również można poznać szczegóły tej pielgrzymki. (mg)