W niedzielę – 22 września – grupa pielgrzymów z naszej parafii, wraz z ks. Robertem Krzyszkowskim, udała się na Jasną Górę, aby tam modlić się podczas XXXV Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Jej hasłem były słowa zaczerpnięte z encykliki „Evangelium vitae” św. Jana Pawła II: „Rodzina sanktuarium życia”. Organizatorem pielgrzymki był parafialny oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Mieliśmy okazję wysłuchać dwóch prelekcji w auli o. Kordeckiego. Pierwsza mówiła o „Rodzinie wobec dramatu dziecka utraconego”, a druga miała tytuł: „Ochrona prawna dziecka w RP”. Głównym celebransem Eucharystii na Szczycie Jasnogórskim był przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, bp Wiesław Śmigiel. Zapraszając na pielgrzymkę, hierarcha mówił, że: „Bardzo potrzeba modlitwy w intencji ludzi młodych, w intencji matek i ojców, w intencji rodzin, abyśmy byli otwarci na życie, bo życie jest zagrożone i dobrze o tym wiemy. Z jednej strony ogromna wrażliwość i troska, a z drugiej przyzwolenie na aborcję, na zabijanie dzieci już poczętych a jeszcze nienarodzonych”. W czasie Eucharystii odbyło się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego, a także zawierzenie Królowej Polski małżeństw i rodzin. Po skończonej Mszy świętej ks. Robert odprawił Drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich.

Pragniemy z całego serca podziękować Bogu i Pani Jasnogórskiej, a także SRK i opiekunowi Stowarzyszenia, za te chwile modlitwy, za zorganizowanie pielgrzymki z naszej parafii. Niech będzie Bóg uwielbiony, za to prężnie, aczkolwiek nieformalnie działające duszpasterstwo pielgrzymkowe w naszej parafii, spontanicznie działające pod szyldem poszczególnych stowarzyszeń. Dzięki temu, oprócz wielkiego wymiaru modlitewnego, mamy możliwość poznawać innych parafian, piękno naszego kraju i nie tylko. Poznawać historię, a przede wszystkim pogłębiać naszą wiarę, tak, aby z sercem pełnym nostalgii powtórzyć za kimś mądrym: „Zapach wiary o świcie, siła wiary o zmierzchu. Wasze spojrzenia i Wasze wrażenia, zamyślenia, radości
i doświadczenia. Takie patrzenie z Panem Bogiem i Maryją”. |Jola Nanek|

FOTO: Pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę   >> zobacz