Ponad 13 ton makulatury zebrano na budowę studni i zbiorników rozprowadzających wodę do obiektów planowanego Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu – Yaounde. Akcję przeprowadzono 22 kwietnia w naszej parafii.

Do trzech kontenerów zebrano 10 820 kg zużytego papieru i kartonu oraz dostarczono poświadczenia wcześniej oddanych 2 442 kg tego surowca przez osoby prywatne i bocheński Zespół Szkół nr 3. Łącznie zebrano 13 262 kg makulatury na kwotę 4 759 zł. Ponadto 2 osoby przekazały darowiznę w wysokości 60 zł. Tym samym konto planowanej inwestycji zostało wzbogacone o 4 819 zł.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli z Bochni i okolic, a nawet z Krakowa, za włączenie się w tę akcję. Wdzięczni jesteśmy szczególnie tym, którzy rozpoczęli z nami czwarty rok tego przedsięwzięcia, nie opuszczając żadnej zbiórki, dzięki której zużyty papier jest zamieniany na wodę. Budujące dla nas jest to, że z każdym rokiem przybywa osób systematycznie segregujących makulaturę w tym celu. Siostry Pasjonistki przesyłają wyrazy wdzięczności oraz zapewnienie o modlitwie za darczyńców, za każdą dołożoną cegiełkę do prowadzonego dzieła w Afryce.

Parafialny oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaprasza na kolejną zbiórkę, zaplanowaną 10 czerwca przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekombud przy ul. Partyzantów 7 (wjazd od ul. Gazowej). Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki. (mś)