Nakładem wydawnictwa REGIS ukazał się mini przewodnik o naszej parafii. Publikacja została także przetłumaczona na język hiszpański z myślą o pielgrzymach, którzy będą u nas gościć z racji Światowych Dni Młodzieży.

Adresatami tego przewodnika, wydanego w praktycznym kieszonkowym formacie są sami parafianie, mieszkańcy innych części Bochni oraz pielgrzymi i turyści goszczący w naszej parafii. Kilkunastostronicowa broszura zawiera przede wszystkim krótkie opisy parafii i kościoła. Umieszczono w niej m.in. informacje o stałych nabożeństwach oraz porządek codziennych i niedzielnych Mszy Świętych. W publikacji nie zabrakło również ciekawostek związanych z parafią, a także wzmianek o tym, co warto jeszcze zobaczyć na jej terenie. Treść została wzbogacona kilkudziesięcioma starannie dobranymi fotografiami.

Jednocześnie tenże przewodnik został wydany w wersji hiszpańskojęzycznej. Publikacja z tytułowym brzmieniem – „Parroquia de san Pablo Apóstol en Bochnia” trafi bezpośrednio do rąk młodych Hiszpanów, którzy w ostatnim tygodniu lipca zagoszczą u nas na okoliczność Światowych Dni Młodzieży. Proboszcz parafii ks. Jan Nowakowski ma nadzieję, że to wydawnictwo stanie się interesującą pamiątką dla gości z Półwyspu Iberyjskiego, jak też przydatnym vademecum dla parafian. (mg)

Przegląd publikacji na stronach wydawnictwa REGIS   >> zobacz