Eucharystią sprawowaną przez pasterza diecezji tarnowskiej i procesją różańcową ulicami miasta – w niedzielę 7 października – zostanie uroczyście rozpoczęty tygodniowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Tegoroczne uroczystości odbędą się pod hasłem: „Maryja – Królowa naszych rodzin”.

W niedzielę inaugurującą tegoroczny odpust przypadnie 78. rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Różańcowej. Dlatego w tym dniu w Bochni będzie gościł biskup tarnowski Andrzej Jeż. Msza Święta pod przewodnictwem hierarchy rozpocznie się o godz. 17.00. Po Eucharystii, kapłani i wierni przejdą z wizerunkiem Matki Bożej Bocheńskiej ulicami miasta, odmawiając różaniec. Zwieńczeniem pierwszego dnia odpustu będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

W bogaty program całotygodniowych nabożeństw i modlitw wpisano codzienną procesję różańcową z lampionami o godz. 18.30. Każdego dnia odpustowego do udziału we Mszach Świętych zaprasza się starszych, młodzież i dzieci, a także przedstawicieli różnych stanów, grup zawodowych i społecznych oraz pielgrzymów z parafii regionu bocheńskiego.

Szczegółowy program Wielkiego Odpustu   >> kliknij

Pielgrzymka wiernych parafii św. Pawła Apostoła do bocheńskiego sanktuarium odbędzie się we wtorek, 9 października. Wyjście modlitewnej procesji z kościoła parafialnego nastąpi o godz. 18.30. Godzinę później kapłani tutejszej wspólnoty parafialnej odprawią Mszę Świętą w Bazylice św. Mikołaja.

Odpust zakończy się w niedzielę 14 października. W tym dniu odbędzie się m.in. Msza Święta dla uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej (godz. 14.30) oraz występ Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Początek koncertu o godz. 19.00. (mg)

Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni