„Maryja – Przewodniczka na drodze wiary” – to zawołanie tegorocznych uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni, które odbędą się od 6 do 13 października. Tygodniowy odpust zainauguruje – w pierwszą niedzielę października o godz. 11.00 – Msza Święta z procesją eucharystyczną, pod przewodnictwem rodaka bocheńskiego abp. Henryka Nowackiego, nuncjusza apostolskiego w krajach skandynawskich.

W poniedziałek – 7 października – przypadnie 79. rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Bocheńskiej. Centralnej uroczystości o godz. 17.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa ulicami miasta. Zwieńczeniem tego dnia odpustu będzie całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Eucharystią o północy.

W obszerny program całotygodniowych nabożeństw i modlitw wpisano codzienną procesję różańcową z lampionami – w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00. Każdego dnia odpustowego do udziału we Mszach Świętych zaprasza się starszych, młodzież i dzieci, a także przedstawicieli różnych stanów, grup zawodowych i społecznych oraz pielgrzymów z parafii regionu bocheńskiego.

Szczegółowy program Wielkiego Odpustu   >> zobacz

Pielgrzymka wiernych parafii św. Pawła Apostoła do bocheńskiego sanktuarium odbędzie się we wtorek, 8 października. Wyjście modlitewnej procesji z kościoła parafialnego nastąpi o godz. 18.30. Godzinę później pielgrzymi wezmą udział we Mszy Świętej, sprawowanej przez kapłanów tutejszej wspólnoty parafialnej.

W piątek, 11 października, do Pani Bocheńskiej przybędzie 18. pielgrzymka rencistów, emerytów, wdowców, wdów i starszych wiekiem z diecezji tarnowskiej. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 10.30 modlitwą różańcową, po której odbędzie się Msza Święta z procesją eucharystyczną.

Odpust zakończy się w niedzielę 13 października. W tym dniu o godz. 11.00 odbędzie się Msza Święta z procesją eucharystyczną, pod przewodnictwem bp. Wiesława Lechowicza. Zwieńczeniem tego dnia, jak i tygodniowych uroczystości będzie koncert Chłopięcego Chóru Katedralnego „Pueri Cantores Tarnovienses”. Występ chóru, prowadzonego przez ks. dr. Grzegorza Piekarza, niegdyś wikariusza tutejszej parafii, rozpocznie się o godz. 19.00. (mg)

Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni   >> zobacz