Na początku lipca przedstawiciele Domowego Kościoła z naszej parafii wzięli udział w rekolekcjach „Chwalmy Pana Tańcem”. Ta taneczna oaza odbyła się w ośrodku rekolekcyjno-wczasowym Księży Zmartwychwstańców w nadmorskich Dębkach. Poniżej prezentujemy relację małżeństwa z naszej wspólnoty parafialnej.

Taki wyjazd na długo zapada w pamięć. A gościliśmy w nadmorskiej miejscowości Dębki, położonej 1 godzinę drogi od Gdyni. Ośrodek Księży Zmartwychwstańców jest ulokowany w lesie, a przejście nad brzeg morza zabiera raptem 5 minut. Budynek rekolekcyjny jest ładny i nowoczesny, posiada duże pokoje z łazienkami.

Tegoroczne rekolekcje były wspaniałe, doskonale zorganizowane, wypełnione tańcem na cześć Pana i modlitwą adoracyjną. Każdy mógł skorzystać z sakramentu pokuty, odnowiliśmy przyrzeczenia małżeńskie oraz wytańczyliśmy się na wspaniałym weselu. W wolnym czasie mogliśmy pływać kajakiem po rzece Piaśnica, zobaczyć Żarnowiec, Gdynię czy też Malbork, albo po prostu plażować.

Możliwość tańca na plaży, parkingu, w ogrodzie czy w kościele sprawiła, że rodziny zyskały coś cennego – radość, spokój, uśmiech, modlitwę. Żadne słowa nie potrafią oddać tego, co przeżywają uczestnicy takich rekolekcji. Dziękujemy Bogu za ludzi, którzy to przygotowali i zorganizowali – za ks. Pawła, za Bożenkę i Janusza Majewskich, za wszystkich animatorów, a także za opiekunów do dzieci i młodzieży. (dpr)

Materiał filmowy Piotra Rogusza