W piątek – 31 października – w naszym kościele odbędzie się Noc Świętych. Na modlitewne czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych zapraszamy przede wszystkim młodzież. Będzie to wieczór wypełniony modlitwą, adoracją Najświętszego Sakramentu, refleksją nad świętością, śpiewem oraz radością. Nasze spotkanie ze świętymi rozpoczniemy o godz. 19.15.

W ten wyjątkowy dzień pragniemy być blisko światłości świata, zamiast wokół ciemności i strachu. Chcemy pokazać, że imprezy i bale Halloween nie są dobrą drogą – nie mają one nic wspólnego z naszą kulturą, ani chrześcijańskim przeżywaniem tej uroczystości. Nawet jako zabawa mogą być niebezpieczne, gdyż obśmiewają śmierć, a to w rzeczywistości pogłębia strach przed nią. My, tak jak święci i błogosławieni, powinniśmy uwierzyć, że śmierć nie jest końcem, a początkiem nowego życia, dlatego nie trzeba się jej bać. Pragniemy uświadomić sobie, że dzień Wszystkich Świętych nie jest tylko zapaleniem zniczy na grobach bliskich, ale jest zaproszeniem do modlitwy i duchowej łączności z tymi, którzy weszli już do chwały niebieskiej i przypomnieniem, że my również zostaliśmy powołani do świętości. My wybieramy – czy chcemy świętość osiągnąć, a jest to możliwe dzięki Słowu Bożemu.

Każdy z nas dostanie małą „niespodziankę-przypominajkę”, abyśmy zawsze podążali drogą ku świętości i pamiętali, jak ważne jest Słowo Boże. (sos)