W ostatni weekend sierpnia odbędzie się 20. piesza pielgrzymka bocheńska do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. W tym roku wyruszy ona spod kościoła św. Pawła Apostoła. Pielgrzymi będą się gromadzić na placu kościelnym w sobotę, 25 sierpnia, o godz. 23.30. W kancelarii parafialnej – do 22 sierpnia – prowadzone są zapisy tak na pielgrzymkę, jak i na powrót autokarem do Bochni.

Pielgrzymka rozpocznie się o północy z soboty na niedzielę 25/26 sierpnia. Zwieńczeniem blisko 40-kilometrowej nocnej wyprawy będzie udział jej uczestników we Mszy Świętej w pasierbieckim sanktuarium, w niedzielę o godz. 11.00. Będzie to uroczysta suma na zakończenie tygodniowego odpustu ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

Odpusty w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu

Pielgrzymkę do Pasierbca zainicjował bochnianin Ryszard Dźwigaj w 1993 r., udając się wtedy na uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Od tej pory jego wyprawa przekształcała się w coraz liczniejsze grupowe pielgrzymowanie. Pątnicy wyruszają z Bochni co roku z innej parafii. Modlitewna wyprawa z Bochni do Pasierba jest prawdopodobnie najstarszą nocną pielgrzymką w naszym kraju. (mg)

 

Materiał filmowy zrealizowany przed ubiegłoroczną pielgrzymką do Pasierbca