Trzy trasy wyznaczono dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w rejonie bocheńskim. Tegoroczna „droga przełomów” rozpocznie się w piątek – 7 kwietnia – Mszą Świętą o godz. 20.00 w kościele św. Jana Nepomucena w Bochni. To wyzwanie można podjąć indywidualnie lub w nielicznej grupie. Rejestracji należy dokonać poprzez stronę: www.edk.org.pl

W rejonie bocheńskim zostały przygotowane trasy w kierunku Jadownik (33 km), Limanowej (39 km) oraz Zabawy (44 km). Każda z nich ma nieco inną charakterystykę, stąd można wybrać odpowiednią do własnych możliwości i oczekiwań.

Ekstremalna Droga Krzyżowa jest nocną i zasadniczo indywidualną wyprawą. Wybraną trasę można przejść także w grupie, liczącej nie więcej niż 10 osób. Drogę powinno się pokonywać w ciszy i skupieniu, a wyjątkiem od tej zasady jest głośne odczytywanie rozważań i modlitwa przy stacjach.

Twórcą tej wielkopostnej akcji jest ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia „Wiosna”. Do udziału w niej zachęca się wszystkich poszukujących Boga i chcących odkryć swoją tożsamość. Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa odbyła się w 2009 r. Obecnie zgłoszonych jest 440 tras w blisko 250 miastach na terenie kilkunastu państw. (mg)

Ekstremalna Droga Krzyżowa   >> zobacz