Trwają zapisy na VI Forum Formacyjne „Moc uzdrowienia”, które odbędzie się 11 i 12 lutego w Hali „Jaskółka” w Tarnowie-Mościcach. Gościem tegorocznego Forum będzie Marcin Zieliński – lider katolickiej wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic.

Marcin Zieliński, jako mówca, jest zapraszany na konferencje, rekolekcje, fora charyzmatyczne i modlitwy o uzdrowienie nie tylko w Polsce, ale również do innych krajów, takich jak: Litwa, Szkocja, Włochy czy USA. Rekolekcje poprowadzą również – wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi oraz o. Remigiusz Recław SJ, którzy od pięciu lat corocznie goszczą na tarnowskim Forum. Organizatorzy przewidzieli także wspólną Eucharystię, adorację oraz sobotni „Wieczór chwały”.

Bóg chce, aby zwyczajni ludzie – my wszyscy – błogosławili i modlili się o uzdrowienie za siebie nawzajem w swoich rodzinach, wspólnotach i w całym Kościele. Współczesny Kościół zatracił cenne dziedzictwo modlitwy o uzdrowienie. Niektórzy twierdzą, że takie sytuacje przytrafiają się tylko incydentalnie i tylko świętym. Inni, że było to możliwe tylko za czasów Jezusa i Apostołów. Jeszcze inni uważają, że Bóg dokonuje dziś uzdrowień wyłącznie za pośrednictwem medycyny. Na skutek tych fałszywych przekonań, wielu chrześcijan zwyczajnie nie wie, że we wspólnocie rodzinnej, przyjaciół można się nawzajem modlić o wszystko, także o uzdrowienie. Potrzebujemy odnaleźć tę zapomnianą modlitwę. Kiedy zaczniemy się modlić wspólnie z bliskimi i za siebie nawzajem o zdrowie w konkretnych sytuacjach, wtedy Bóg zacznie działać – mówi ks. Artur Ważny, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Forum Formacyjne to największe rekolekcje diecezji tarnowskiej, w których co roku uczestniczy ok. 2 tys. osób.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ordynariusz diecezji tarnowskiej – bp Andrzej Jeż.

Zapisy: www.forum.moscice.pl