W obchody XII Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny” wpisał się w naszej diecezji mielecki Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestniczyła w nim również pięćdziesięcioosobowa grupa bocheńsko-brzeska. 

Całość spotkania rozpoczęła wspólna Eucharystia w kościele pw. Ducha Świętego w Mielcu, sprawowana pod przewodnictwem ks. prałata Adama Kokoszki. Po Mszy Świętej zgromadzeni przeszli w barwnym i radosnym korowodzie ulicami miasta, z balonikami w rękach oraz z hasłami i śpiewem na ustach – wszystko w celu podkreślenia niezmiernej wagi życia ludzkiego oraz wartości rodziny, w której to życie się rodzi i dojrzewa. Finisz marszu wypadł na pl. Armii Krajowej – gdzie po małym poczęstunku przygotowanym przez gospodarzy i świadectwach członków najbliższej rodziny św. Gianny Beretty Molli, można było posłuchać na żywo zespołu New Life’m.

Połączona grupa bocheńsko-brzeska pełna entuzjazmu wróciła do swoich parafii. Wspaniałe nastroje podtrzymywał zapewne fakt, że następny Marsz dla Życia i Rodziny już za rok. Tym razem w… Bochni. Najwyższa pora zacząć odliczać czas! (xkb)

Galeria zdjęć z III Diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny w Mielcu  >> kliknij

 

Materiał filmowy autorstwa Piotra Rogusza