Od północy z 24 na 25 grudnia płynie w świat radosna wieść, że w mieście Dawida narodził się nam Zbawiciel, Pan nasz, Jezus Chrystus… Tę wspaniałą nowinę głoszą przepiękne polskie kolędy, ale również bożonarodzeniowe misteria, opowiadające o narodzinach Jezusa w Betlejem, spisku Heroda, pokłonie pasterzy i mędrców ze Wschodu… Takie właśnie misterium – bożonarodzeniowe jasełka – przygotowały w tym roku dzieci ze szkół podstawowych z terenu naszej parafii – PSP nr 5 i PSP nr 7.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zaprezentowały one na scenie przygotowanej w dolnym kościele spektakl o narodzeniu Jezusa w Betlejem, przeplatany grą i śpiewem tradycyjnych polskich kolęd… Dolny kościół licznie zapełnił się widzami, wśród nich najbliższymi młodych aktorów oraz najmłodszymi pociechami, dla których poznawanie scen związanych z narodzinami Jezusa było niemałą atrakcją. O udanym występie świadczyły gromkie brawa dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie jasełek (aktorów, młodzieży pomagającej w przygotowaniach strony technicznej i dekoracji, rodziców – pomagających w skompletowaniu kostiumów i przygotowaniu strony muzycznej oraz ks. Łukasza i ks. Kamila, nadzorujących całość przedsięwzięcia).

Ostatnim akcentem był wspólny śpiew pięknej i dobrze znanej kolędy „Bóg się rodzi”. Z ust i serc wszystkich zebranych płynęła ufna prośba – „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław ojczyznę miłą. W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę Swą siłą. Dom nasz i majętność całą, i wszystkie wioski z miastami… A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”.

Dzieci planują powtórzyć swój występ w nowym roku – 1 i 6 stycznia o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej medytacji nad narodzinami Zbawiciela i wspólnego kolędowania. (xkb)

Galeria zdjęć   >> kliknij

Jasełka w materiale filmowym Piotra Rogusza: część 1   >> kliknij   część 2   >> kliknij