15 ton makulatury zebrano 9 czerwca w bocheńskiej parafii św. Jana Nepomucena. Druga w tym roku zbiórka tego surowca – organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z naszej parafii – dała blisko 5 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha” w Kamerunie.

Do kontenerów zebraliśmy 10 950 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały makulaturę bezpośrednio do bazy firmy recyklingowej w ilości 4 080 kg. Łącznie zebraliśmy 15 030 kg, co dało  kwotę  4 810,00 zł. Jedna osoba przekazała darowiznę w wysokości 50,00 zł. Tak więc konto budowy Centrum Dziecka w Yaounde powiększyliśmy o kwotę 4 860,00 zł. Do akcji włączyli się również: Szkoła Podstawowa w Szczurowej, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe „Dora” oraz Apteka „Gazaris” z Bochni.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają naszą akcję „Makulatura na misje”, w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz, założycielki Misji w Yaounde oraz koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta i Centrum Dziecka, składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie. S. Kolbena serdecznie  zaprasza do dalszego wspólnego budowania. Jak już informowaliśmy, przystąpiono do niwelowania terenu pod pierwszy budynek Centrum, w którym będzie przychodnia zdrowia.

Zapraszamy do udziału w następnej zbiórce makulatury, która odbędzie się 15 września przy kościele św. Jana Nepomucena
(w godz. od 7.00 do 16.00). W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy Ekombud przy ul. Partyzantów 7 (wjazd od ul. Gazowej). Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki. (mś)