Za nami ostatnia tegoroczna zbiórka makulatury na budowę studni dr. Filipa Adwenta w Sudanie Południowym. Tym razem – 17 października – przy naszej parafii zebrano ponad 10 tys. kg zużytego kartonu i papieru na kwotę blisko 2,5 tys. zł. Akcja pod nazwą „Makulatura na misje” będzie kontynuowana w przyszłym roku.

W trzecią sobotę października zebrano ogółem 10 305 kg makulatury, co dało 2 370 zł. Trzy osoby złożyły także ofiarę pieniężną w wysokości 140 zł. Poza bochnianami w akcję włączyli się świetlica wiejska w Bełdnie, przedszkole w Jodłówce, Akcja Katolicka z parafii w Kobylu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku oraz Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych. – Pomimo niesprzyjającej pogody w dniu zbiórki mieszkańcy Bochni i regionu nie zawiedli – podsumowuje koordynująca tę akcję Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

W tym roku akcję „Makulatura na misje” przeprowadzono czterokrotnie – naprzemiennie w bocheńskich parafiach św. Pawła Apostoła i św. Jana Nepomucena. Tym sposobem zebrano w sumie 33 056 kg makulatury na kwotę 7 614, 59 zł. Organizatorzy dziękują wszystkim osobom indywidualnym i instytucjom za włączenie się do akcji na różne sposoby. – Zachęcamy do dalszego składania makulatury, gdyż w Afryce wielu ludzi jest pozbawionych dostępu do czystej wody – mówi Maria Ślusarz. (mg)