W ostatnią sobotę maja przy bocheńskim kościele św. Jana Nepomucena odbyła się zbiórka makulatury na misje.
Akcja – przeprowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z naszej parafii – cieszyła się dużym zainteresowaniem. W efekcie tego na budowę Centrum Dziecka w Kamerunie zebrano blisko 8 tys. zł.

W ośmiu kontenerach zebraliśmy 11 980 kg zużytego papieru i tektury. Bezpośrednio do bazy Ekombudu osoby indywidualne
i instytucje przekazywały makulaturę w ilości 3620 kg. Łącznie zebraliśmy 15 600 kg. Ponadto dwie osoby i jedna wspólnota  przekazały ofiary pieniężne. Tym samym na wyposażenie pierwszych sal przedszkolnych w Centrum Dziecka „Cite de la vie
– Mere Josepha” w Yaounde (stolicy Kamerunu) przekazaliśmy 7 870 zł.

Do akcji przyłączyły się szkoły i instytucje: Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, Zespół Szkół Technicznych i Branżowych w Brzesku, parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, Rycerstwo Niepokalanej przy parafii w Rudce, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo w Bochni, Sport-Relax Sklep Sportowy w Bochni, Hadson2 Hurtownia Akcesoriów Meblowych w Bochni, sklep „Natalka” w Grobli.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali wierni z parafii św. Jana Nepomucena:
Roman Kamiński, Edward Kukulski, Kazimierz Jezioro, Ryszard Migdał, Marian Fabian, Andrzej Szpunar, Paweł Jędrzejczak, Robert Jędrzejczak, Andrzej Bieża oraz Mieczysław Kędziora z parafii św. Mikołaja.

Dzięki naszej pomocy otwarcie przedszkola 1 września br. staje się coraz bardziej realne. Równocześnie pragniemy poinformować, że organizujemy wysyłkę krzesełek przekazanych przez kilka przedszkoli i szkół miasta i gminy Bochnia.
W transporcie do Kamerunu pośredniczy Fundacja Serce dla Afryki z Sadowic k. Wrocławia, która kilka razy do roku
wysyła drogą wodną kontener z pomocą dla polskich misjonarek i misjonarzy posługujących w Afryce.

S. Kolbena Frąckiewicz, koordynatorka budowy Centrum Dziecka, przesyła gorące podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli i o wrażliwym sercu, którzy od kilku lat włączają się w akcję składania makulatury na rzecz Misji i budowy Centrum Dziecka
w Yaounde. W imieniu swoim i sióstr Pasjonistek zapewnienia nas o modlitwie. |Maria Ślusarz|

Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar
na budowę Centrum Dziecka:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock

Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
Tytułem: Na budowę Centrum Dziecka