Około 400 prac zgłoszono na konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina”, zorganizowany z okazji diecezjalnego Marszu dla Życia i Rodziny w Bochni. Kilkadziesiąt prac zostało wystawionych w kościele św. Pawła Apostoła, zaś twórcy dziewięciu z nich zostali nagrodzeni w czasie pikniku rodzinnego na bocheńskim rynku – w niedzielę 20 października.

Do konkursu – ogłoszonego w czerwcu br. – zachęcano przedszkolaków, dzieci klas zerowych i uczniów szkół podstawowych z terenu Bochni. Jego celem było ukazanie wartości i roli rodziny w naszym życiu, przypominanie o godności życia ludzkiego od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, a także inspirowanie do budowania cywilizacji życia. Zamiarem organizatorów konkursu było również to, aby stał się dla dzieci sposobnością do wzbogacenia wrażliwości i kreatywności, pobudzenia do twórczej pracy, a także do rozwijania zainteresowań plastycznych. Prace należało wykonać w dowolnej technice płaskiej, takiej jak: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, collage.

Komisję oceniającą utworzyli bocheńscy plastycy Bernadetta Gawąd i Marcin Siwy oraz ks. Maciej Gorgosz, wikariusz naszej parafii. Jury miało przede wszystkim na uwadze: samodzielność wykonania, zgodność pracy z tematem, pomysłowość i estetykę wykonania.

Laureatów wyłoniono w trzech kategoriach:

Przedszkola i klasy zerowe

I miejsce – Gabrysia Bej (lat 5), Niepubliczne Przedszkole Sióstr Służebniczek Dębickich
II miejsce – Zofia Obuszko (lat 4), Miejskie Przedszkole nr 1
III miejsce – Ania Olesińska (lat 4), Miejskie Przedszkole nr 2

Klasy I-III

I miejsce – Zuzanna Kurczab, kl. IIIa, PSP 2
II miejsce – Patrycja Sarlińska, kl. IIId, PSP 1
III miejsce – Katarzyna Szczupak, kl. IIIa, PSP 4

Klasy IV-VI

I miejsce – Julia Jeziorek, kl. V, PSP 7
II miejsce – Aleksandra Spyrka, kl. IVc, PSP 4
III miejsce – Julia Jachowicz, kl. IVc, PSP 2

Laureatki zostały wyróżnione podczas pikniku rodzinnego z okazji Marszu dla Życia i Rodziny w Bochni. Nagrodami były rodzinne karnety na zjazd do kopalni soli i na krytą pływalnię oraz zestawy gadżetów promujących Bochnię, a wręczyli je: poseł na Sejm RP prof. Włodzimierz Bernacki, burmistrz miasta Stefan Kolawiński i ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin tarnowskiej kurii.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim jego uczestnikom, nauczycielom – opiekunom i rodzicom, którzy mieli wkład w tworzenie prac. Jednocześnie zapraszają do obejrzenia wielu z nich, wyeksponowanych w kościele św. Pawła Apostoła. (mg)

Finał konkursu pt. „Moja rodzina” na zdjęciach Wojciecha Bursztyna   >> zobacz