W sobotę – 9 czerwca – przy bocheńskiej parafii św. Jana Nepomucena zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego kartonu i papieru na cele misyjne. Akcja odbędzie się na parkingu przy tamtejszym kościele w godz. od 7.00 do 16.00.

Przypominamy, że w przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można  wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekombud przy ul. Partyzantów 7 (wjazd od ul. Gazowej). Poświadczenie przekazania makulatury należy oddać organizatorom w dniu zbiórki.

Na adres Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy naszej parafii wpłynęły podziękowania od s. Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni im. Filipa Adwenta i Centrum Dziecka, „Cite de la vie – Mere Josepha” w dzielnicy Cariere w stolicy Kamerunu Yaounde. Siostra pasjonistka jest wdzięczna za poprzednią zbiórkę makulatury, zapewnia o modlitwie za wszystkich dobroczyńców i jednocześnie dzieli się nowymi wiadomościami z placówki misyjnej.

Rozpoczęte zostały prace związane z budowlą ośrodka zdrowia. Obecnie niwelowany jest teren, który należy do górzystych. Jest to przedsięwzięcie duże i kosztowne. Mimo, że w kieszeni mało, trzeba rozpocząć prace, gdyż tutejsi mieszkańcy jak najszybciej potrzebują pomocy medycznej. Występuje tu duża śmiertelność, zwłaszcza wśród dzieci, stąd prawie każdego dnia słychać płacz… Ośrodek zdrowia będzie składał się z czterech części: leczniczej, porodówki, rehabilitacji oraz z garażu i magazynu na leki. Zwracam się o pomoc, bardzo na nią liczę. Ufam, że przy Waszej pomocy uda się  posunąć prace – pisze s. Kolbena Frąckiewicz. (mś)