MAKULATURA NA MISJE
Dalej pomagamy wyposażać sale przedszkolne i szkolne w Centrum Dziecka w Yaounde w Kamerunie

W sobotę 26 marca 2022 r rozpoczęliśmy dziewiąty rok akcji „Makulatura na misje”, zbiórką przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni. Cała akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zakończyła się wspaniałym wynikiem. Zebraliśmy 25 160 kg zużytego papieru i tektury. >>> zobacz 
Sześć osób przekazało ofiary pieniężne. Tak, więc na wyposażenie następnych sal szkolnych i przedszkolnych w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 13 484 zł.
Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali dorośli, młodzież i dzieci z parafii św. Pawła Ap.
Nasza akcja „Makulatura na misje” ma również wymiar wychowawczy, gdyż włączają się do niej zawsze przedszkola, szkoły i placówki oświatowe. I tym razem nie zawiodły: Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni, Miejskie Przedszkole „Górniczy Kącik nr 3 w Bochni, Publiczne Przedszkole Parafialne pw. Błogosławionej Karoliny Kózka w Mokrzyskach, Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, Liceum Ogólnokształcące w Brzesku, Miejski Dom Kultury w Bochni. Do akcji włączyły się również: Parafia p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, Kopalnia Soli w Bochni, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Keijsers Interior Projects w Bochni, Artsklep.com w Bochni, Auto Oaza w Lipnicy Dolnej, Gospodarstwo Ogrodnicze Kłósek Tomasz w Bochni.
Zawsze wspierają nas bocheńskie sklepy, instytucje i portale internetowe, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”, za co szczególnie serdecznie im dziękujemy.
Słowa wdzięczności kierujemy też osób, które bezinteresownie służą swoim transportem i pomagają osobom bez samochodów dostarczyć makulaturę na miejsce zbiórki.
Dzięki sobotniej zbiórce i ludziom o otwartym sercu do przedszkola i szkoły będą mogły być przyjęte następne dzieci, które są pozbawione opieki i jedzenia przez cały dzień.
Wszystkim wymienionym i niewymienionym darczyńcom za każdy oddany kilogram makulatury S. Kolbena i wspólnota sióstr Pasjonistek składa gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie.
Zachęcamy również w miarę możliwości do przekazywania ofiar na budowę Centrum na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A. 16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: – na budowę CENTRUM DZIECKA,
lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem:
„Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11″.

Następną zbiórkę makulatury planujemy 28 maja 2022 r. przy parafii św. Jana Nepomucena.

                Maria Ślusarz
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich DT
Oddział przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni