W niedzielę – 4 grudnia – w naszej parafii odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy, połączony z warsztatami i konkursami. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga, które chce nawiązać do adwentowej tradycji przygotowywania ozdób choinkowych w gronie rodzinnym. Kiermasz odbędzie się w godz. od 10.00 do 15.00 na sali konferencyjnej (w dolnym kościele). Do aktywnego udziału w tym przedsięwzięciu zaproszeni są wszyscy parafianie.

Święta Bożego Narodzenia to czas, który wszyscy pragniemy przeżyć jak najpiękniej, przywiązując szczególną uwagę do obyczajów i tradycji tego okresu. Dawniej w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie rodziny gromadziły się wokół stołów pełnych kolorowych papierów, bibułek, słomy i wstążek, aby wspólnie przygotować ozdoby choinkowe i upominki świąteczne. Babcie i mamy szydełkowały, robiły na drutach ciepłe czapki oraz rękawiczki. Dzieci kleiły i wycinały aniołki, robiły łańcuchy z kolorowego papieru, które miały zawisnąć na choince w Wigilię.

Rodzina Kolpinga, wpisując się w tę adwentową tradycję, zaprasza na towarzyszące Kiermaszowi Bożonarodzeniowemu warsztaty wykonywania ozdób choinkowych. Będzie to też okazja do spędzenia czasu z rodziną, wspólnego wykonania niezwykłych ozdób, które później upiększą choinkę w dolnej części kościoła. W czasie kiermaszu będzie można nabyć świąteczne akcesoria, jak również w konkursach z nagrodami sprawdzić swoją wiedzę o zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. (grzp)