W niedzielę, 21 października, w tutejszej parafii odbył się jesienny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie dla rejonu bocheńskiego. Przewodnią jego myślą było hasło: „Chrystus i Kościół – misja jednania”.

W spotkaniu uczestniczyły rodziny Domowego Kościoła wraz z dziećmi, a także osoby samotne. Modlitwę i wprowadzenie do dzielenia się Słowem Bożym w grupach poprowadził ks. Kamil Bachara, rejonowy moderator DK. Był on także autorem prezentacji pt. „Nowy człowiek w świecie mediów”, w której zwrócił uwagę na właściwy stosunek do mediów, na dystans wobec nich, na obiektywizm oraz na nieuchylanie się od odpowiedzialności za to, co oglądają nasze dzieci. Praca w grupach uświadomiła nam, że wszystko, co czynimy jest wielką łaską od Pana.

Po godzinie świadectw udaliśmy się na Eucharystię, która była najważniejszym punktem spotkania. Mszy Świętej przewodniczył ks. dr Marek Mierzyński z bocheńskiej parafii św. Mikołaja. Spotkanie zakończyła agapa, po której w radosnych nastrojach rozeszliśmy się do naszych domów. (diz)

Fot. Mirosław Łącki