W Niedzielę Wielkanocną – 12 kwietnia – na YouTube odbędzie się premiera filmu „Pewność”, ukazującego działalność sióstr służebniczek od Edmunda Bojanowskiego pośród najmniejszych tego świata. Początek seansu o godz. 17.00
na kanale:
 @Do zobaczenia w Niebie!

To miała być historia o ludziach świeckich, ale ekipę filmową rozłożyły na łopatki siostry służebniczki od Edmunda Bojanowskiego tym, jak pomagają najmniejszym tego świata. To miała być historia o byłych żołnierzach, o lekarzach i misjonarzach. Jednak
w miarę odwiedzania zaplanowanych miejsc: Polski, Boliwii, Zambii, USA czy Jamajki, ekipę filmową najbardziej poruszyła działalność sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Tak powstał film „Pewność” w reżyserii braci Syków.
Nad produkcją pracowali trzy lata.

„W Afryce spotkaliśmy ludzi, którzy pracują w bardzo trudnych warunkach. Niejednokrotnie byliśmy świadkami śmierci… Widzieliśmy też niebywałą pracę sióstr, które towarzyszyły najsłabszym i wykluczonym w chwilach największego cierpienia. Zastaliśmy je przy pracy w sierocińcu, szpitalu polowym, przy odbieraniu porodu. Robiły coś więcej niż zapewnienie podstawowej pomocy. Wypełniały każdy dzień sensem – ludzi, którzy dawno go utracili” – mówi Maciej Antoni Syka, reżyser i producent filmu.

„Pewność” odpowiada na fundamentalne pytanie każdego człowieka: gdzie kryje się sens życia? To produkcja niosąca szczególne przesłanie dla ludzi, którzy trwają dziś pogrążeni w niepokoju i lęku w związku z pandemią koronawirusa.
Film daje nadzieję i… pewność, że Ci, którzy cierpią, prowadzą świat na drogę pokoju. |Informacja prasowa|

Źródło fotografii na stronie głównej   >> zobacz