W naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego na cele humanitarno-edukacyjne. Przeprowadzi ją krajowa firma, specjalizująca się w odbiorze i utylizacji tego typu urządzeń, na rzecz projektów, realizowanych przez sekcję polską organizacji katolickiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Sprzęt będzie odbierany w wyznaczonym punkcie na parkingu kościelnym – 19 sierpnia (w poniedziałek) – w godz. od 8.00 do 11.00.

Organizatorem akcji jest sekcja polska stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche in Not). Ta organizacja Kościoła katolickiego od wielu lat pomaga ludziom będącym w trudnej sytuacji, wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, kataklizmów oraz cierpiącym w ustrojach totalitarnych. Wspiera także polskie zgromadzenia kontemplacyjne oraz polskich misjonarzy na całym świecie.

Stowarzyszenie realizuje kolejny projekt w celach humanitarno-edukacyjnych i w tym celu zawarło porozumienie z jedną z wiodących polskich firm, zajmujących się kompleksowym odbiorem wyeksploatowanego sprzętu elektronicznego – Green Office Ecologic. Zebrany sprzęt jest selekcjonowany – nadający się do naprawy i wtórnego użytkowania kierowany jest do krajów Afryki, Azji, Ameryki Południowej, gdzie rozsiane są setki szkół, misji i szpitali, prowadzonych przez misjonarzy, a pozostały jest utylizowany i zagospodarowywany, celem odzyskania surowców w procesach recyklingu.

Organizatorzy akcji zachęcają, aby „oczyścić dom i świat z elektrośmieci, dając jednocześnie nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata”. W tym celu zbierają bezpłatnie zużyte: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, itd.

Sprzęt będzie zbierany w wyznaczonym punkcie na parkingu kościelnym przy ul. Wyspiańskiego w godz. 8.00-11.00. (mg)

Pomoc Kościołowi w Potrzebie   >> kliknij

Green Office Ecologic   >> kliknij