W dniach od 11 do 14 września w na­szej parafii odbędą się Rekolekcje Krzy­ża, zwyczajowo poprzedzające odpust na Podwyższenie Krzyża Świętego. Nauki wygłosi i okolicznościowe nabożeństwa popro­wadzi ks. Józef Żmuda, homiletyk i duszpasterz polonijny we Francji. Na zakończenie rekolekcji w parafii będzie gościł biskup tarnowski Andrzej Jeż, który m.in. dokona poświęcenia nowo otwartej Ochronki.

Rekolekcje rozpoczną się w niedzie­lę – 11 września. W tym dniu dodatkowo przewidziano naukę dla Róż Żywego Różańca, połączoną ze zmianą tajemnic różańcowych oraz Mszę dla młodzieży. W poniedziałek – 12 września – odbędą się Msze z naukami dla wszystkich (o godz. 8.00 i 18.00) oraz nabożeństwa i nauki dla uczniów szkół podstawowych (o godz. 16.00) i gimnazjalistów (o godz. 17.00). Zwieńczeniem tego dnia będzie Droga Krzyżowa ulicami parafii o godz. 19.00. Rekolekcyjny wtorek – 13 września – rozpocznie Msza z nauką ogólną o godz. 8.00. Po południu (o godz. 15.00) przewidziano spotkanie modlitewne dla ludzi chorych i ich rodzin z Koronką do Miłosierdzia Bożego i Eucharystią. O godz. 19.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie z Mszą i procesją różańcową wokół kościoła. W tym dniu będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi Świętej w godz. od 9.00 do 11.00 oraz od 17.00 do 19.00.

Rekolekcje zakończą się 14 września – w świę­to Podwyższenia Krzyża Świętego. Rano (o godz. 8.00) odbędzie się Msza z nauką ogólną, zaś wieczorem zaplanowano modlitewne dziękczynienie z bp. Andrzejem Jeżem, pasterzem diecezji tarnowskiej. Hierarcha poświęci budynek Ochronki i odnowione wnętrze kościoła oraz będzie przewodniczył Mszy Świętej w intencji dobrodziejów budowy przedszkola i malowania świątyni.

Program rekolekcji   >> zobacz

Odpust parafialny przypadnie w nie­dzielę – 18 września. Sumie z procesją eucharystyczną o godz. 11.00 bę­dzie przewodniczył obchodzący 25-lecie kapłaństwa ks. Leszek Babraj, proboszcz parafii Narodzenia NMP w Rajbrocie. (mg)