Kolęda misyjna 2011. Zachęcamy do udziału w akcji, w której mali bochnianie wspierają swoich rówieśników w krajach misyjnych!

W drugim dniu świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia – podczas Mszy świętych o godz.: 8.00 i 9.30 w naszym kościele odbędzie się uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Kolęda zostanie przeprowadzona 27 i 28 grudnia w godz.: od 15.00 do 18.00. Jej tegoroczne hasło brzmi: „Nsatu Nzambi, nsatu kuzaba”, co oznacza „Głód Boga i głód chleba, który cierpią dzieci”.

W domach i mieszkaniach naszej parafii pojawią się pięcioosobowe grupy dzieci wraz z opiekunami, którzy będą posiadać upoważnienie od księdza proboszcza. Ofiary przy tej okazji składane zostaną przekazane na sfinansowanie projektów złożonych przez tarnowskich misjonarzy, pracujących w krajach afrykańskich, Brazylii i Peru. Do Diecezjalnego Dzieła Misyjnego w Tarnowie wpłynęły m.in. wnioski o finansowe wsparcie: dożywiania, leczenia i edukacji dzieci oraz budowy i kapitalnych remontów szkół, bibliotek i szpitali misyjnych.

Zachęcamy naszych parafian do otwarcia drzwi swoich domów i mieszkań, by wesprzeć to przedsięwzięcie charytatywne, jednocześnie będące formą głoszenia dobrej nowiny o narodzeniu Zbawiciela.

Szczegóły kolędy misyjnej w diecezji tarnowskiej   >> kliknij

Spotkania podsumowujące kolędowanie dla dzieci w krajach misyjnych odbędą się w przyszłym roku. Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych z udziałem księdza biskupa zaplanowano 14 stycznia w Nowym Sączu, a w naszym kościele spotkanie grup kolędniczych odbędzie się w niedzielę 15 stycznia o godz. 11.00. (mg)