Działo się! Było głośno, radośnie, były tańce i wyśmienita zabawa… Była muzyka (wspaniała!), przyjaźń i sporo śmiechu. Ale czy mogło być inaczej? Absolutnie! Przecież zgromadziła nas wokół bocheńskiego kościoła św. Pawła Apostoła ogromna wdzięczność i przede wszystkim chęć doświadczenia wspólnoty. Naszej wspólnoty. A okazja? 30-lecie istnienia parafii, 10-lecie konsekracji świątyni… jubileusz Księdza Proboszcza… No i odpust parafialny.

Rocznicowe dziękczynienie   >> zobacz

 

Czy piknik się udał? Oczywiście! Niczego nam nie zabrakło, było pogodnie i bardzo rodzinnie. Niesamowity był widok całych rodzin, z małymi dziećmi, które niedzielne popołudnie zapragnęły spędzić w najlepszym towarzystwie! Nasze maluchy, zachęcone przez diakona Pawła wesoło skakały i bawiły się przed naszą nietypową sceną. No i mogliśmy podziwiać talenty taneczne naszych kleryków, diakonów, księży i sióstr.

To jest właśnie prawdziwa wspólnota, która umie się bawić, cieszyć sobą, radować każdym z osobna, ale i ciężko pracować, żeby wszystko się udało i przyniosło radość innym. To wspólnota, która obdaruje kawałkiem pysznego ciasta, pieczonego przez panie z róż różańcowych, nakarmi każdego smakołykami własnej kreatywnej produkcji. W pamięci pozostanie uśmiech na twarzach tych, którzy stali przy ogromnym grillu i częstowali się kiełbaskami, uśmiech dzieciaków biegających z ciastem, skaczących na wielkim dmuchanym zamku i podziwiających strażaków. Tego obrazu nie zmieni nawet ulewny deszcz, który pojawił się w nie porę. Cóż wtedy poradzić? Trzeba było wszystko przenieść do dolnego kościoła … Dobrze, że takowy mamy!

Ideą pikniku było również zbieranie funduszy na budowę w naszej parafii przedszkola. I ten cel też został osiągnięty… Wolne datki za wszystkie specjały, serwowane na naszych stoiskach, a przede wszystkim aukcja, pozwoliły uzbierać całkiem pokaźną sumę. Bogu dzięki wszystkim ofiarodawcom!

14 września doświadczyłam wspólnoty. Piknik rodzinny w naszej parafii zgromadził rodziny, młodzież i dzieci, czyli przyszłość Kościoła. A nasze świętowanie przerodziło się w spotkanie pełne uwielbienia i wdzięczności Panu Bogu za wszystko, czym nas – jako wspólnotę parafialną – obdarzył przez te 30 lat.

Nie murami buduje się wspólnotę, ale atmosferą i ofiarnością czasu, energii… Dziękujemy wszystkim kapłanom, diakonom, klerykowi oraz siostrom za serce… Za to, że jesteście… Jesteście z nami i dla nas. My to czujemy i Bogu dziękujemy za każdego i każdą z was! Szczególne podziękowania są dla ks. Kamila – pomysłodawcy tego wydarzenia, ale też tego, który to wszystko jakoś trzymał… Bóg zapłać Księże!

Czym byłaby wspólnota bez swoich pasterzy i czym pasterze bez wspólnoty? Jesteśmy sobie potrzebni… Chwała Panu! (satro)

Galeria zdjęć kl. Sebastiana Piecha   >> zobacz

Materiał filmowy Piotra Rogusza   >> zobacz