W sobotę – 16 września – przy bocheńskim kościele św. Jana Nepomucena przeprowadzono zbiórkę makulatury
na rzecz budowy zbiorników rozprowadzających wodę do planowanego Centrum Dziecka w stolicy Kamerunu – Yaounde. Konto tego przedsięwzięcia zostanie zasilone kwotą 5 782,20 zł.

Deszczowa pogoda nie wystraszyła ludzi o wielkim sercu i dobrej woli, którzy przynieśli i przywieźli różnymi środkami transportu 12 882 kg zużytego papieru. Zgodnie z prośbą organizatorów kilka osób i instytucji dostarczyło makulaturę bezpośrednio do bazy Ekombud-u w ilości 450 kg. Łącznie zebrano 13 332 kg, co dało kwotę 5 067,20zł. Ponadto „Społem” PSS w Bochni i Szkoła Podstawowa w Szczurowej przekazały ogółem 715 zł, za sprzedaną makulaturę.

Do wrześniowej akcji oprócz osób prywatnych włączyli się: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Strzelcach Wielkich, Szkoła Podstawowa nr 4 im. św. Barbary w Bochni, SPM ZOZ przy ul. Floris w Bochni, „Społem” PSS w Bochni, Starostwo Powiatowe w Bochni i kilka innych instytucji, które prosiły o anonimowość.

W imieniu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Zgromadzenia Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa, zwanych Pasjonistkami, składamy gorące podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomogli naszą akcję „Makulatura na misje”. Siostra Kolbena Frąckiewicz, założycielka Misji w Yaounde i koordynatorka budowy studni im. dr. Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka, zapewnia o nieustającej modlitwie w intencji wszystkich ludzi wspomagających te dzieła.

Jednocześnie zapraszamy na ostatnią w tym roku zbiórkę makulatury, która odbędzie się w sobotę – 14 października
– przy naszym kościele. (mś)