Na zakończenie okresu kolędowego – w niedzielę, 29 stycznia – z koncertem kolęd i pastorałek wystąpił w tutejszym kościele Dziewczęcy Chór Parafialny „Puellae Sancti Pauli”. Całość wieczoru kolędowego przygotowana została pod okiem nowej pani dyrygent – Sylwii Klejdysz, która od niedawna współpracuje z naszym chórem.

W ostatnim czasie chór ten przechodził swoistą metamorfozę. W nowym składzie – z udziałem najmłodszych chórzystek, dla których był to pierwszy publiczny występ – „Puellae” zaprezentowały kilkanaście utworów o tematyce bożonarodzeniowej. Były wśród nich znane polskie kolędy w przepięknych aranżacjach, radosne pastorałki, a także chorał bożonarodzeniowy, który na organach wykonał Paweł Batko – organista naszej parafii. On też akompaniował śpiewającym dziewczętom.

Koncert był również okazją do wyrażenia podziękowań i złożenia imieninowych życzeń pod adresem Księdza Proboszcza.

Wspólny śpiew przepięknej polskiej kolędy „Bóg się rodzi” zwieńczył całość koncertu – także i z Bochni płynęła prośba, by Boże Dziecię podniosło swą rękę i hojnie błogosławiło wszystkim, którzy czczą Maleńką Miłość przychodzącą na świat w betlejemskiej szopie. (xkb)

Koncert w materiale filmowym Piotra Rogusza   >> kliknij