Plakat 32. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę

W tutejszej parafii trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Te swoiste rekolekcje w drodze rozpoczną się 4 sierpnia w kościele św. Pawła Apostoła. Pielgrzymi pokłonią się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej 11 sierpnia.

Podobnie jak w minionych latach bocheńska grupa im. św. Jadwigi Królowej wyruszy na pielgrzymi szlak po Mszy Świętej w tutejszym kościele, a po pierwszych kilometrach zatrzyma się jeszcze na chwilę modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Bocheńskiej. Pątnicy – po dwóch dniach pielgrzymowania – dołączą do zasadniczego członu pielgrzymki krakowskiej, która tradycyjnie wychodzi z Wawelu. Przewodnikiem Grupy nr 3 z Bochni będzie ks. Roman Łagosz, któremu prawdopodobnie będzie towarzyszył były wikariusz tutejszej parafii ks. Dominik Niemiec, obecnie pracujący w Niemczech.

W ostatnim dniu pielgrzymki – 11 sierpnia – spod kościoła św. Pawła Apostoła zwyczajowo wyjedzie autokarowa pielgrzymka, której uczestnicy spotkają się z bocheńską grupą na Górce Przeprośnej, by potem razem przejść ostatnie kilometry do celu.

Grupa bocheńska Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Facebooku

Jednocześnie przypominamy, że przy bocheńskiej parafii św. Mikołaja organizowana jest szósta grupa Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która obędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia. (mg)

 

Słowo od organizatorów

Od wielu lat wędrujemy z Bochni dwa dni wcześniej, by 6 sierpnia połączyć się z pozostałymi pielgrzymami podczas Mszy Świętej na Wawelu. Trasa jest tym ciekawsza, że wiedzie „szlakiem orlich gniazd” przez Jurę Krakowsko-Częstochowską. Nie można pominąć też Leśniowa, gdzie „najmłodsi stażem” przechodzą chrzest w źródełku, a także wzgórza w Olsztynie, gdzie obok ruin zamku jest miejsce zwane „Przeprośną Górką”. Na Jasną Górę przybywamy 11 sierpnia w godzinach popołudniowych, by wieczorem zwieńczyć nasz trud wspólną Eucharystią na wzgórzu przed klasztorem.

 

GRUPA NR 3 IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ Z BOCHNI
XXXII Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę

 

Organizatorzy informują:

• zapisy codziennie w kancelarii parafii św. Pawła Apostoła,
• spotkanie organizacyjne 28 lipca (po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele św. Pawła Apostoła).

Pielgrzymka autokarowa odbędzie się 11 sierpnia. Wyjazd nastąpi o godz. 5.00 spod kościoła św. Pawła Apostoła (zapisy do 8 sierpnia). Msza Święta rozpoczynająca pielgrzymkę 4 sierpnia odbędzie się o godz. 7.00. Pielgrzymowanie można również rozpocząć 6 sierpnia o godz. 7.00 w Krakowie.

Koszty pielgrzymki

Z Bochni: dorośli – 65 zł, osoby do 14 roku życia (urodzeni od 1998 r.) – 35 zł, druga i kolejna osoba z rodziny – 35 zł.
Z Krakowa: dorośli – 55 zł, osoby do 14 roku życia – 30 zł, druga i kolejna osoba z rodziny – 30 zł.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do osób, które wybierają się na pielgrzymi szlak i ukończyły 18 rok życia, o pomoc w przeprowadzeniu pielgrzymki jako porządkowi i kierujący ruchem. Szczegóły można uzyskać u przewodnika grupy ks. Romana Łagosza.

Grupa bocheńska Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Facebooku