Ks. dr Wojciech Gałda został nowym proboszczem parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Bochni. Uroczyste objęcie urzędu przez pochodzącego z Mielca kapłana odbyło się w bocheńskiej bazylice – w sobotę, 9 stycznia. Zastąpił on na tym stanowisku ks. prałata Leszka Leszkiewicza, nominowanego na biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej.

Mianowany przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża nowy proboszcz największej bocheńskiej parafii i jednocześnie kustosz tutejszego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej był dotychczas penitencjarzem w tarnowskiej katedrze, a wcześniej ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Ks. dr Wojciech Gałda studiował na uniwersytecie w Innsbrucku, gdzie uzyskał doktorat z teologii. Przez 10 lat był wykładowcą teologii dogmatycznej w tarnowskiej sekcji Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Obejmował również wikariaty w parafiach Pustków – Osiedle oraz Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie. Posługuje się językami: niemieckim, angielskim i rosyjskim oraz jest aktywny w mediach społecznościowych. Tuż po nominacji na probostwo w Bochni wyznał na antenie diecezjalnego Radia RDN, że „chce słuchać ludzi, odpowiadać na pytania i potrzeby parafian i prowadzić ich do Chrystusa”.

Ks. Wojciech Gałda został proboszczem w bocheńskiej bazylice po tym, jak ks. Leszek Leszkiewicz został mianowany biskupem pomocniczym. (mg)

Nowy biskup z Bochni   >> zobacz
W radości Ewangelii   >> zobacz