20 783 kg zużytego papieru i kartonu zebrano 21 kwietnia w naszej parafii. Tym samym rozpoczęła się tegoroczna
edycja akcji – „Makulatura na misje”, organizowana przez parafialny oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Do złożonych przy kościele parafialnym 20 783 kg makulatury należy doliczyć 3 811 kg, przekazane przez osoby indywidualne
i instytucje bezpośrednio do firm recyklingowych. Łącznie zebrano 24 594 kg, co dało kwotę 8 610,05 zł. Ponadto trzy osoby przekazały darowiznę w wysokości 100 zł. Tym samym konto budowy Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha” w stolicy Kamerunu zostało wzbogacone o kwotę 8 710,05 zł.

Piąty rok akcji – „Makulatura na misje” rozpoczęliśmy od bardzo dobrego wyniku, dzięki zaangażowaniu ogromnej liczby ludzi dobrej woli z Bochni i regionu, Krakowa, Brzeska i Wieliczki. Do akcji włączyli się również: Zespół Szkół nr 1 w Bochni,
Zespół Szkół nr 1 w Brzesku, Gimnazjum im. s. Emilii Podoskiej w Dobranowicach k. Wieliczki, Studio K w Łapczycy,
PH „Dora” w Bochni, Apteka „Gazaris” w Bochni oraz parafia MB Bolesnej w Gierczycach. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspomagają tę akcję, w imieniu własnym i s. Kolbeny Frąckiewicz – założycielki Misji w Yaounde, koordynatorki budowy studni im. dr. Filipa Adwenta oraz Centrum Dziecka, składamy gorące podziękowania i zapewnienie o modlitwie.

S. Kolbena serdecznie zaprasza do dalszego wspólnego budowania, a my do udziału w następnej zbiórce makulatury,
która odbędzie się 9 czerwca przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni (w godz. od 7.00 do 16.00).

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej Ekombud przy ul. Partyzantów 7 (wjazd od ul. Gazowej, pierwsza brama po lewej stronie). Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki. (mś)