Niezwykle prosto, a zarazem głęboko brzmią dźwięczne słowa piosenki: „Taki duży, taki mały, może świętym być…” W tonie tych słów dzieci od św. Pawła wraz ze swoimi rodzicami zapraszają serdecznie na Bal Wszystkich Świętych. To radosna, chrześcijańska propozycja, a równocześnie przeciwwaga dla organizowanych zabaw z okazji Halloween – „święta” o pogańskim, okultystycznym, a nawet satanistycznym zabarwieniu.

Organizowany Bal ma pokazać małym i dużym, że warto w życiu podążać za wzorem świętych. Niejako w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych barwne korowody oraz radosne zabawy i tańce w „świetnych świętych strojach” mają o tej radosnej, choć nieraz trudnej, drodze do świętości przypominać.

Bal Wszystkich Świętych zaplanowano w parafii św. Pawła Apostoła na czwartek, 30 października, na godz. 17.30. Rozpocznie go wspólna modlitwa różańcowa prowadzona przez dzieci. Następnie – już w dolnym kościele – czeka wszystkich wspaniała zabawa – tańce, gry i konkursy dla dzieci i rodziców, animowane przez wodzireja, a także wyjątkowy konkurs na „świetny święty strój”. Wyjątkowy klimat Balu Wszystkich Świętych podkreślą zapewne stroje uczestników – każdy powinien przebrać się za swojego patrona lub innego świętego.

Warto w ten interesujący i radosny sposób zabawy uczynić dla swoich dzieci kolejną lekcją świętości. Wystarczy przebrać się za świętego, wziąć ze sobą różaniec, coś słodkiego do jedzenia, garść dobrego humoru i koniecznie przyjść na Bal Wszystkich Świętych u św. Pawła w Bochni! (xkb)