Drodzy użytkownicy ruchu drogowego!

Rok 2015 był na polskich drogach najbezpieczniejszy w ostatnim 30-leciu. Na polskich drogach odnotowano blisko 33 tys. wypadków drogowych, wskutek czego zginęło 2 939 osób, a prawie 40 tys. osób było rannych. W samej diecezji tarnowskiej było 1 450 wypadków drogowych, w których zginęło prawie 100 osób. Najwięcej wypadków występuje w okresie od czerwca do września, a najczęstszą ich przyczyną jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, pijany kierowca, kolizje boczne spowodowane wymuszeniem pierwszeństwa, bądź najechanie na pieszego, który nieostrożne wszedł na jezdnię przed jadący pojazd.

W tym szczególnym Roku Jubileuszowym zwracamy się z apelem do każdego kierowcy:
BĄDŹMY MIŁOSIERNI NA DROGACH! 

Niech znikną z naszych dróg wszelkie przejawy agresji, lekkomyślność i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Okazujmy cierpliwość wobec innych, opanujmy pokusę nadmiernej prędkości, przebaczajmy przewinienia innych użytkowników dróg. Prośmy o Bożą pomoc i wstawiennictwo św. Krzysztofa, aby nasze drogi były bezpieczne i poruszający się po nich kierowali się miłością do wszystkich kierowców, pieszych i rowerzystów.

Jednocześnie zapraszamy na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę, która odbędzie się 14 maja br. o godz. 11.00. Zaś rodziny, które przeżywają traumę po wypadku bliskiej osoby, zapraszamy do centrum pomocy znajdującego się przy pomniku „Przejście” w Zabawie. Niech Bóg nas prowadzi do celu podróży!

Ks. Damian Migacz
Diecezjalny Duszpasterz Kierowców

„Przejście”   >> zobacz